Hrudkování prášků a granulí

Farmaceutické výrobky musí splňovat vysoké požadavky na kvalitu. V těchto případech je velmi důležité, aby vlhkost vzduchu nebyla příliš vysoká.

Protože prášky a granule jsou hygroskopickými materiály, mají tendenci absorbovat vlhkost, což je přilepí k sobě a vytvoří tak hrudky. To ovlivňuje jejich kvalitu, ale také způsobuje překážky ve výrobním zařízení a vytváří živnou půdu pro bakterie, které mohou být pro výrobky velmi nebezpečné.

Mnoho z těchto výrobků se vyrábí v prostředí s relativně nízkou vlhkostí, pod 30 % až 5 % RV (relativní vlhkost).  Je proto důležité udržovat při výrobě i skladování těchto výrobků stabilní úroveň relativní vlhkosti vzduchu. Tím se předejde hrudkování prášků a granulí, zvýší se tak jejich kvalita a zefektivní se výrobní činnost. Avšak bez použití odvlhčovače se takové podmínky nedají vytvořit.

U farmaceutických výrobků se pro potřeby skladování zboží používají sušící techniky procesu kondiciování, který reguluje klimatické podmínky nutné pro daný výrobní proces. V tomto případě se jedná o výrobky, které během výrobního procesu reagují citlivě na vlhkost či teplotu.

Samotné sušení probíhá pomocí kondenzace nebo adsorpce, eventuelně také jejich kombinací.

 

Sdílet

KONTAKT

Munters Czech s.r.o.
Na aleji 570
691 56 Hrušky
Czech Republic

 

IČ: 25589407
DIČ: CZ25589407

 

Telefon: +420 519 343 555
Fax: +420 519 343 666
E-mail: cz.info@munters.com

KDE NÁS NAJDETE?

© 2014 - HB Group Almelo BV, HB Krako

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zlepšení použitelnosti. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Více informací o cookies

x