Konvenční sušárna

Naše konvenční sušárny používají jako zdroj energie pouze teplo. Tyto konvenční systémy jsou nejčastěji dodávány zákazníkům, kteří mají teplovodní nebo parní kotel. Naše konvenční sušárny jsou velmi dobře izolované proti úniku vlhkosti přes zdi sušárny. Po celé sušárně jsou ventilace s oběhem vzduchu a ohřívač mezi střechou a dvojitým stropem.

Princip sušení
Vzduch v sušárně je zahříván a proudí skrz naskládané řezivo. Teplota a vlhkost pomalu stoupají. Jakmile vzduch dosáhne nastaveného bodu (záleží na typu řeziva), kontrolní systém otevře výfukové ventily.

Malé množství horkého, vlhkého vzduchu je ventilováno ven ze sušárny. Stejné množství čerstvého venkovního vzduchu je přiváděno zpět do sušárny. Tento čerstvý vzduch je zahříván, a proto relativní vlhkost klesá. Tímto způsobem se voda, která je v řezivu bude odpařovat, což způsobí, že vlhkost dřeva bude klesat. Tento proces bude prováděn, dokud nebude dosaženo požadovaného končeného obsahu vlhkosti v řezivu.

 

Sdílet

KONTAKT

HB KRAKO s.r.o.
Na aleji 570
691 56 Hrušky
Czech Republic

 

IČ: 25589407
DIČ: CZ25589407

 

Telefon: +420 519 343 555
Fax: +420 519 343 666
E-mail: info@hbkrako.cz

KDE NÁS NAJDETE?

© 2014 - HB Group Almelo BV, HB Krako

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zlepšení použitelnosti. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Více informací o cookies

x