Oxidace, koroze a rzi

Pokud se zkombinují vlhkost a kyslík, tak to způsobí oxidaci – také známou jako korozi – což má za následek postupné zničení pevnosti a trvanlivosti materiálu jako jsou například kovy. Železo a ocel reziví a ztrácí svou strukturální integritu, zatímco měď je ovlivněna měděnkou, což způsobuje problémy s elektronickým a elektrickým zařízením.

Přestože je železo silný materiál, pokud začne rezivět, tak ztrácí svou sílu velmi rychle. Výbornou a cenově efektivní cestou jak ochránit železo před rezivěním způsobeným oxidací, je kontrola nebo odstranění přítomné vlhkosti.

Udržení konstantní úrovně vlhkosti zahrnuje řadu různých faktorů. Čím více vlhkosti tam je, tím rychleji bude železo rezivět. V čistém vzduchu a relativní vlhkosti 45% nebo méně, není prakticky žádná koroze. Jakmile úroveň vlhkosti vzroste na 60%, stupeň koroze také vzroste. Když vlhkost stále roste, tak zároveň s ní roste i koroze.    

Doporučujeme úroveň relativní vlhkosti mezi 50-55% k zajištění co nejlepší možné ochrany železa před rzí a korozí, což umožňuje tento důležitý stavební materiál udržovat mnohem déle.   

Sdílet

KONTAKT

Munters Czech s.r.o.
Na aleji 570
691 56 Hrušky
Czech Republic

 

IČ: 25589407
DIČ: CZ25589407

 

Telefon: +420 519 343 555
Fax: +420 519 343 666
E-mail: cz.info@munters.com

KDE NÁS NAJDETE?

© 2014 - HB Group Almelo BV, HB Krako

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zlepšení použitelnosti. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním. Více informací o cookies

x